22
Środa
Listopad
godz. 11:30

Prelekcja filmoznawcy Patryka Tomiczka i pokaz filmu „Dziewczyńskie historie” / Festiwal Afirmacji „Żyć mocniej…?” 2023 / Фільм

Patryk Tomiczek – absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja: filmoznawstwo) i studiów podyplomowych Zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2005 – 2012 związany ze Stowarzyszeniem Inicjatywa w Katowicach w którym najpierw pełnił rolę Kierownika ds. Organizacji Projektów a następnie Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmów Kultowych. Od 2011 do 2016 roku był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim. W 2016 roku wygrał konkurs na dyrektora Instytucji Filmowej “Silesia-Film” w Katowicach. Od czerwca 2019 do lipca 2020 pełnił funkcję managera Transatlantyk Festival Jana AP Kaczmarka. Związany także był z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej.

W latach 2010-2011 współtworzył z dr Jackiem Rokoszem popularny (i jeden z pierwszych w Polsce) podcast filmowy „Sklepik z horrorami”. Jest stałym gościem podcastu Strefa Mroku w których rozmawia o klasykach kina.
W kwietniu 2023 r. otworzył własną firmę RESET zajmującą się m.in. popularyzacją filmów i wiedzy o kinie.

11-lernia Jagoda i 13-letnia Zuzia to koleżanki z osiedla. Spotykają się na skwerku. Czasem idą na lody albo plac zabaw. I zawsze mają dużo do obgadania. Bycie dziewczynką to szczególne doświadczenie, a one właśnie wkraczają w okres dojrzewania. Biologia, hormony, pryszcze, pierwszy bunt, pierwsza miłość. Szkolne absurdy, niechciane zasady, dylematy do rozstrzygnięcia. Jagoda i Zuzia są świetnymi komentatorkami: przekorne, ironiczne, niezależne, wystraszone. Z wielkim apetytem na życie! Wprowadzają nas w dziewczyński świat, a każdy chłopak, który obejrzy film, będzie mógł wreszcie go poznać.

2023 | Polska | reż. A. Borzym | czas trwania – 60 min. | dokumentalny | 12+

Wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8)
Zapisy na wydarzenia dla szkół odbędą się tradycyjnie telefonicznie pod numerem (32) 285 27 34 wew. 15.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu „Żyć mocniej…?”, dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym, jest bezpłatny.
Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Na zdjęciu logotyp Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach

11-річна Ягода і 13-річна Зузя – друзі з житлового масиву. Вони зустрічаються на площі. Іноді ходять на морозиво або на дитячий майданчик. І їм завжди є про що поговорити. Бути дівчинкою – це особливий досвід, а вони тільки вступають у пубертатний період. Біологія, гормони, прищі, перший бунт, перше кохання. Шкільні абсурди, небажані правила, дилеми, які треба вирішити. Ягода і Зузя – чудові коментатори: іронічні, незалежні, налякані. З великим апетитом до життя! Вони знайомлять нас зі світом дівчат, і будь-який хлопець, який подивиться фільм, нарешті з ним познайомиться.

2023 | Польща | реж. А. Борзим | тривалість – 60 хв | документальний | 12+

Захід для учнів початкової школи (7-8 класи)
Реєстрація на заходи для школярів традиційно відбуватиметься за телефоном (32) 285 27 34, вн. 15.

Вхід на всі заходи в рамках фестивалю „Жити сильніше…?”, присвяченого дітям, молоді та дорослим, вільний.
Проект фінансується Мерією Міста Тарновських Гур.

  • Film+ Wykład
  • Sala widowiskowa
  • Dzieci, Młodzież
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt