24
Środa
Styczeń
godz. 18:00

Salon literacki TCK z Zofią Lesiewicz

Tarnogórskie Centrum Kultury od lat z dumą wspiera utalentowanych miejscowych poetów poprzez organizację zajęć stałych w formie warsztatów literackich oraz zajmuje się działalnością wydawniczą. Między innymi również pod dachem naszej instytucji rozkwitał zapał i pasja Kobiety doskonale znanej tarnogórzanom, ale… niekoniecznie od strony pisarskiej. W styczniu do katalogu opublikowanych tomików wierszy dodamy nowy, autorstwa Zofii Lesiewicz zatytułowany „za ścianą miasta”. Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Salonu literackiego TCK (od razu z premierą wydawniczą!), podczas którego dowiemy się szczegółów na temat inspiracji, drogi pisarskiej i zaglądniemy, co znajduje się „za ścianą miasta” wykreowaną wierszami autorki.

Zofia Lesiewicz – Tarnogórzanka. Nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 9, a także przewodnik po Zabytkowej Kopalni Srebra. Członkini Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Stowarzyszenia Wrazidlok. Zaangażowana w działalność społeczną, lubi pomagać. Podejmuje działania na rzecz ochrony przyrody i wiele innych, które są dla niej ważne, by świat wokół stawał się choć odrobinę lepszy. Próby pisania wierszy czy innych tekstów są wynikiem różnych potrzeb, czasem próbą choć krótkiego oderwania od przytłaczającej rzeczywistości. Jej wiersze ukazały się w kilku antologiach, miesięczniku Wytrych, a krótkie opowiadanie w albumie poświęconym artystycznym dokonaniom malarki Barbary Mróz. 

Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK).
Koordynator: Bolesław Kowalski
Szacowany czas trwania wydarzenia: 1,5 godziny.

  • Literatura+ Warsztaty
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt