23
Piątek
Luty
godz. 18:00

Spotkanie podróżnicze: Artur Morawiec: Fidżi i Vanuatu / Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej IX

Zapraszamy Państwa w podróż na egzotyczne wyspy dalekiego Pacyfiku. Na Fidżi odwiedzimy najważniejszą wyspę – Viti Levu oraz archipelag Wysp Yasawa. Podczas prezentacji będzie można dowiedzieć się  jak przyrządza się na wyspach Pacyfiku napój kava (przez v) oraz co wynikło z nakazu wodza wioski Navala, a także kto był najsłynniejszym ludożercą w tamtych rejonach świata.

Udamy się następnie na dwie wyspy należące do Vanuatu – Efate oraz Tanna. Opowiem jaki wulkan należy zobaczyć przed śmiercią,  dlaczego na Tannie  budowano sztuczne „pseudolotniska”, odwiedzimy położone w dżungli wioski tubylców żyjących zgodnie ze swymi tradycjami i rozwiążemy zagadkę, co wspólnego mają oni z Hollywood. Dodatkowo będzie można zobaczyć, jak leci się palącym się samolotem, i co ważniejsze, jak się nim ląduje.

Artur Morawiec – po świecie podróżuje od 1994 roku. W trakcie swoich podroży odwiedził ponad 110 krajów na 6 kontynentach.  Ze swoją przyszła żoną wybrał się w 1995 roku w trzy miesięczną podróż drogą lądową do Indii. Cztery lata później pobrali się  w Buenos Aires w Argentynie. Od 2006 roku podróżują po świecie wraz z dziećmi.

Są współorganizatorami Festiwali Slajdów Podróżniczych w Katowicach oraz Ogólnopolskich Spotkań Obieżyświatów, Trampów i Turystów (OSOTT).

Artur Morawiec jest autorem kilkunastu rozdziałów do książek podróżniczych „Przez Świat” oraz rozdziału „Pępek Świata. Z dzieckiem w drodze” wydanego przez National Geographic.

Koordynator: Barbara Kompała
Czas trwania około: 1,5 godziny

Na zdjęciu pokazane logotypy sponsorów wydrazenia
  • Spotkanie
  • Sala widowiskowa, TCK w Centrum
  • Dorośli, Młodzież
  • Bilety: 15 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt