16
Sobota
Grudzień
godz. 18:00

Spotkanie z reżyserką Beatą Dzianowicz i pokaz filmu „Strzępy” | DKF

Beata Dzianowicz – rocznik 1969. Absolwentka polonistyki (1993) oraz reżyserii (1996) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doktor habilitowany sztuk filmowych, profesor w Szkole Filmowej UŚ.

Laureatka licznych nagród za twórczość dokumentalną. Jej nakręcony w Afganistanie dokument „Latawce” zdobył m.in. prestiżową Grand Prix Semaine de la Critique w Locarno (2008), nagrodę za najlepszą reżyserię w Kazaniu (Festiwal Filmów Muzułmańskich „Golden Minbar”, 2009) oraz II. nagrodę w Abu Dhabi (AnasyDocumentaryAward 2010).

Autorka sztuk teatralnych „Parzyści” oraz „Koncert życzeń”. Autorska realizacja tej drugiej w Teatrze Telewizji była pierwszą fabularną pracą reżyserki i w roku 2009 na sopockim festiwalu „Dwa Teatry” otrzymała wyróżnienie za kreacje aktorskie Ewy Kaim i Katarzyny Herman.

Obecnie ma już w dorobku dwa kinowe filmy fabularne: „Odnajdę cię” (2018) oraz wielokrotnie nagradzane (za obie role męskie, za scenariusz, za najlepszy film, za debiut) „Strzępy” (2022).

Spotkanie z reżyserką poprowadzi Patryk Tomiczek.

Patryk Tomiczek – absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja: filmoznawstwo) i studiów podyplomowych Zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2005 – 2012 związany ze Stowarzyszeniem Inicjatywa w Katowicach w którym najpierw pełnił rolę Kierownika ds. Organizacji Projektów a następnie Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmów Kultowych. Od 2011 do 2016 roku był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim. W 2016 roku wygrał konkurs na dyrektora Instytucji Filmowej “Silesia-Film” w Katowicach. Od czerwca 2019 do lipca 2020 pełnił funkcję managera Transatlantyk Festival Jana AP Kaczmarka. Związany także był z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej.

W latach 2010-2011 współtworzył z dr Jackiem Rokoszem popularny (i jeden z pierwszych w Polsce) podcast filmowy „Sklepik z horrorami”. Jest stałym gościem podcastu Strefa Mroku w których rozmawia o klasykach kina.
W kwietniu 2023 r. otworzył własną firmę RESET zajmującą się m.in. popularyzacją filmów i wiedzy o kinie.

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

Zapraszamy również na spotkanie z reżyserką Beatą Dzianowicz.

2022 | Polska | reż. B. Dzianowicz | czas trwania – 98 min. | dramat

AUTORKI REPERTUARU: Katarzyna Filak, Aleksandra Jasiurkowska

Wydarzenie odbywa się w ramach zadania Realizacja programu Dyskusyjnego Klubu Filmowego Olbrzym „, dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zdjęcie przedstawia Logotyp Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  • Film
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 18/14 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt