19
Niedziela
Styczeń
godz. 18:00

TCK dla koneserów: „Rajmonda”

Retransmisja baletu „Rajmonda” z Teatru Bolszoj

Przez ponad dwa wieki istnienia zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) wyrobił sobie markę nie tylko wśród wielbicieli sztuki tańca. Widzowie na całym świecie wiedzą, że Bolszoj oznacza najwyższą jakość, mistrzostwo techniczne i niespotykane piękno baletu i opery. Coraz częściej na scenie Bolszoj można także oglądać najsłynniejsze choreografie twórców zachodnich oraz niezwykłe rekonstrukcje wielkich XIX-wiecznych baletów.

Teatr Bolszoj rzadko występuje poza swoją siedzibą, dlatego coroczny cykl transmisji i retransmisji najpiękniejszych przedstawień baletowych z Moskwy stał się prawdziwą gratką dla widzów całego świata. To już dziesiąty jubileuszowy sezon transmisji i retransmisji do kin spektakli baletowych z moskiewskiej sceny.

Akcja „Rajmondy” rozgrywa się na Węgrzech w zamku rodzinnym tytułowej bohaterki, która obchodzi właśnie urodziny. Choć wieść głosi, że z wyprawy wojennej powraca właśnie jej narzeczony Jean de Brienne, to o rękę dziewczyny prosi przybyły na uroczystość rycerz saraceński – Abderachman. Przed zalotami Saracena musi dziewczynę bronić – we śnie i na jawie – Biała Dama, opiekunka zamczyska. Jednak wszystko dobrze się kończy: weselem i węgierskimi tańcami. Oprócz rozmachu i tanecznej wirtuozerii głównym atutem tego baletu jest romantyczna i melodyjna muzyka Głazunowa. Przypomnijmy, że obecnie baletem Teatru Bolszoj kieruje Machar Wazijew, wcześniej dyrektor zespołu baletowego mediolańskiej La Scali.

  • Taniec
  • Miejskie Kino Olbrzym
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 30 / 40 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt