25
Sobota
Czerwiec
godz. 17:00

Warsztaty rękodzieła (słowiański ornament na tkaninie)/ Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian V

To seria warsztatów artystycznych inspirowanych dawnymi rodzimymi tradycjami. Spotkanie odbędzie się w klimatycznej jurcie, wśród pięknych dźwięków i zapachów. Wszystko to, aby przenieść nas w odległe czasy, gdzie natura była początkiem każdego rzemieślniczego dzieła.

W ramach tych słowiańskich wspomnień powstaną proste realizacje, a każda rzecz będzie wywodziła się z ludowego rękodzieła.

Słowiański ornament na tkaninie – w kulturze dawnych Słowian powstało wiele pięknych, geometrycznych ornamentów i znaków. Jedne z najciekawszych to symbole słowiańskiego boga Peruna. Inspirując się symbolami słowiańskiego władcy bogów oraz innymi ornamentami stworzymy geometryczny i barwny obraz który dzięki szablonom przeniesiemy na tkaninę.

Dzieci poniżej 10 lat mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie z opiekunem (w tym wypadku obowiązuje 1 wejściówka dla 2 osób).

Materiały zapewnia organizator.
Prowadzenie: Marta Burian

  • Warsztaty
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 10 PLN

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt