01
Piątek
Grudzień
godz. 16:00

Warsztaty „Wyzwanie LEGO ®”: Dzień Jubilera / TCK w Opatowicach

Pierwszy dzień grudnia to według Kalendarza Świąt Nietypowych – święto jubilerów i złotników. Czym różnią się te dwa zawody? Złotnik w dawnych czasach zajmował się wytarzaniem przedmiotów z metali szlachetnych m.in. ze złota. Z czasem złotnicy zaczęli zajmować się kamieniami szlachetnymi, tworząc z ich użyciem zbroje, kielichy i biżuterię. Dopiero w XVII w. w czasach baroku, ludzie zaczęli interesować się optyką i załamywaniem się światła. Szlifierze kamieni zaczęli obliczać za pomocą wzorów matematycznych  jakie kąty powinien mieć kamień, żeby idealnie odbijać światło. Piękno tych kamieni zrodziło potrzebę ukrywania ich w biżuterii. Wtedy właśnie pojawił się zawód jubilera czyli złotnika wyspecjalizowanego w oprawie kamieni. Podczas warsztatów, naszym metalem szlachetnym będą klocki LEGO, które dają nieskończone pole do kreatywnych budowli.

Prowadzenie: Barbara Kompała
Koordynator: Kinga Muc

Wiek: 4+

JEDEN BILET UPOWAŻNIA DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH JEDNĄ OSOBĘ (jeśli rodzic chce budować z dzieckiem, musi kupić bilet również dla siebie.

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO.

  • Warsztaty
  • TCK w Opatowicach
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 10 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt