07
Czwartek
Marzec
godz. 18:30

Wernisaż wystawy – Monika Mysiak „Warstwy (nie)układane” / KOBIECA ART ARENA

Wykorzystanie różnych mediów poprzez malarstwo, grafikę czy ceramikę jest formą poszukiwania najlepszego sposobu na wyartykułowanie problemu, który stanowi fundament twórczości Moniki Mysiak. Na pozór prosta historia, którą w przeszłości przeżyła artystka doprowadziła do zderzenia się różnych przestrzeni, w efekcie czego powstał świat, którego obrazowania jesteśmy świadkami. To co poruszyło kiedyś artystkę, nadal rozbrzmiewa.

Monika Mysiak w swoich realizacjach stawia nas w sytuacji „pomiędzy”. To zderzenie się obszarów materialnych i duchowych, racjonalnych i emocjonalnych, intymnych i ekshibicjonistycznych. Odbiorca w kontakcie z jej sztuką nie pozostaje bierny. Pobudzona zostaje ciekawość, powstają domysły, powoli, warstwami odkrywają się symbole i tropy interpretacyjne. To nie tylko kontemplacja nad mistrzowskim rzemiosłem realistycznego malarstwa, ale aktywna podróż w odkrywaniu czegoś innego, a może nawet siebie samego. To budowanie relacji z człowiekiem, przebijanie się przez warstwy inności, obcości i przez szczeliny podglądanie swojskości, intymności. Poprzez materialną, sensoryczną warstwę przebija inna przestrzeń: eteryczna i pełna tajemnic.

Monika Mysiak urodzona w 1986 w Sosnowcu. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem Malarstwo na katowickiej ASP w pracowni prof. J. Rykały i prof. A. Kowalskiego. W 2019 roku obroniła tytuł Doktora Sztuk Plastycznych. Jej prace prezentowane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i poza granicami kraju. Mieszka w Chorzowie.

Wstęp bezpłatny
Wystawa potrwa od 07.03.24 do 07.04.24

W ramach programu Kobiecej Art Areny:
– 18:30 wernisaż połączony z wykładem Justyny Hanny Budzik;
– 19:45 projekcja filmu „Apolonia, Apolonia”.

Koordynator: Marta Burian

obrazy
obraz
obrazy
obraz
  • Sztuka
  • Galeria Przytyk, TCK w Centrum
  • Dorośli, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt