12
Piątek
Styczeń
godz. 18:00

Wernisaż wystawy – Janusz Langer „Malarstwo i rysunek”

Janusz Langer ur. w Gliwicach w 1986 r. Absolwent Politechniki Śląskiej. Zainteresowanie sztuką, zwłaszcza malarstwem wyniósł z rodzinnego domu.

Rozkwit jego kariery artystycznej nastąpił w 2018 roku, w tym okresie artysta przebywał w Zurichu i Dublinie.

Od roku 2022 mieszka i tworzy w Polsce. Uprawia głównie malarstwo olejne, akwarelę, rysunek tuszem oraz techniki mieszane. Wykazuje wielorakie zainteresowania, m. in.  architekturą, projektowaniem wnętrz, designem. Jest autorem drewnianych rzeźb w kształcie monolitów, niewielkich mebli eksponujących naturalną fakturę i usłojenie pni drzew.

Na twórczość Langera, ukształtowanie jego wrażliwości artystycznej znaczny wpływ wywarł surrealizm i ekspresjonizm. W kompozycjach odnajdujemy mroczne, podkreślone kolorem nastroje. Jego prace, łączące elementy abstrakcyjne z figuratywnymi, pełne są symboli, fantastyki, tajemniczych, skomplikowanych treści.

Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Anglii i Słowacji. Obrazy J. Langer wystawiane są również za pośrednictwem wybranych galerii na platformie OneBid.

Tekst: Zofia Krzykowska
Koordynator: Marta Burian

Wystawa potrwa do 18.02.24

  • Sztuka
  • Galeria Przytyk
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt