7.03-7.04.2024

Monika Mysiak „Warstwy (nie)układane”

Galeria Przytyk

Wykorzystanie różnych mediów poprzez malarstwo, grafikę czy ceramikę jest formą poszukiwania najlepszego sposobu na wyartykułowanie problemu, który stanowi fundament twórczości Moniki Mysiak. Na pozór prosta historia, którą w przeszłości przeżyła artystka doprowadziła do zderzenia się różnych przestrzeni, w efekcie czego powstał świat, którego obrazowania jesteśmy świadkami. To co poruszyło kiedyś artystkę, nadal rozbrzmiewa.

Monika Mysiak w swoich realizacjach stawia nas w sytuacji „pomiędzy”. To zderzenie się obszarów materialnych i duchowych, racjonalnych i emocjonalnych, intymnych i ekshibicjonistycznych. Odbiorca w kontakcie z jej sztuką nie pozostaje bierny. Pobudzona zostaje ciekawość, powstają domysły, powoli, warstwami odkrywają się symbole i tropy interpretacyjne. To nie tylko kontemplacja nad mistrzowskim rzemiosłem realistycznego malarstwa, ale aktywna podróż w odkrywaniu czegoś innego, a może nawet siebie samego. To budowanie relacji z człowiekiem, przebijanie się przez warstwy inności, obcości i przez szczeliny podglądanie swojskości, intymności. Poprzez materialną, sensoryczną warstwę przebija inna przestrzeń: eteryczna i pełna tajemnic.

Monika Mysiak urodzona w 1986 w Sosnowcu. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem Malarstwo na katowickiej ASP w pracowni prof. J. Rykały i prof. A. Kowalskiego. W 2019 roku obroniła tytuł Doktora Sztuk Plastycznych. Jej prace prezentowane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i poza granicami kraju. Mieszka w Chorzowie.

Wernisaż: 7 marca 2024 (czwartek), godz. 18:30

Wystawa potrwa do 7 kwietnia 2024

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Kobiecej Art Areny.
Po wernisażu zapraszamy na wykład dr Justyny Hanny Budzik.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt