29
Sobota
Maj
godz. 19:00

Koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Retrospektakl

W maju polecamy ucztę dla ucha w wykonaniu zespołu Retrospektakl.
Bilety w sprzedaży od 4 maja.

Retrospektakl
jest trochę z wczoraj, a trochę z jutra. W swoich piosenkach zagląda ludziom w okna, podróżuje do świata ulotnych kadrów, deja vu, magicznych miejsc i prostych historii. Retrospektakl czyli świat wydarzonych, jak i nigdy niezaistniałych historii, półbajek i półprawd. Wszystko ubrane w autorskie teksty i muzykę Marii Holki i Alka Baszuna. O ile pierwsza płyta zespołu Retrospektakl „Wino” – muzycznie wyrastała z korzenia polskiej autorskiej piosenki artystycznej, o tyle na powstającym drugim krążku „Niebo i psy” ich piosenki można przyporządkować do nurtu akustycznego popu alternatywnego, czerpiącego z nowocześnie pojmowanej poezji śpiewanej z odcieniami postbeatlesowskimi i niesfornością stylistyczną, którą sami nazywają „wirującym eklektyzmem”.

Muzyka
W repertuarze Retrospektaklu znajdują się zarówno piosenki z pierwszej płyty „Wino”, w których słychać inspiracje muzyką etniczną (m.in. folklorem polskim, bałkańskim, muzyką klezmerską), jazzem, popem, muzyką poetycką, jak i piosenki z nadchodzącej drugiej płyty pt. „Niebo i Psy”, wahające się między takimi gatunkami jak choćby ambitny pop-funk, indie-rock, poezja śpiewana.
Zespół jednak nie trzyma się sztywno żadnego z gatunków kreując własne brzmienie. Dla muzyków istotne jest, aby każda piosenka tworzyła osobny, pełen atmosfery i emocji świat, w którym narracja muzyczna dopełnia się z tekstem literackim.

Skład
Zespół występuje i nagrywa w duecie, 4 lub 6-osobowym składzie: Maria Holka, Aleksander Baszun, Kamila Wyrzykowska (wiolonczela), Joachim Łuczak (skrzypce), Jarosław Korzonek (perkusja) i Rafał Hajduga (kontrabas)

  • Koncert+ Muzyka
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 20 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Lasowicach

ul. Broniewskiego 25,
42-600 Tarnowskie Góry,
+48 602 171 149

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441

TCK w Strzybnicy

ul. Kościelna 36,
42-609 Tarnowskie Góry,
+48 608 869 464
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt