24
Piątek
Listopad
godz. 19:00

Eko Kraina 2023: bioróżnorodność / Еко Країна

Zapraszamy na osiemnastą edycję projektu Eko Kraina, która w 2023 roku poświęcona będzie bioróżnorodności. Co oznacza tej nieco tajemniczy termin?

Bioróżnorodność to pojęcie oznaczające zróżnicowanie ekosystemów, gatunków i genów na Ziemi lub w określonym siedlisku. To zjawisko niezbędne dla dobrobytu człowieka, ponieważ zapewnia funkcje podtrzymujące gospodarki i społeczeństwa. Różnorodność biologiczna jest również niezwykle istotna dla usług ekosystemowych (usług zapewnianych przez środowisko naturalne), takich jak zapylanie, regulowanie klimatu, ochrona przed powodziami, żyzność gleb oraz produkcja żywności, paliw, włókien i lekarstw.

O tym, jak ważna jest różnorodność biologiczna opowiemy podczas wykładów i prezentacji przewidzianych dla szkół podstawowych i średnich, których realizacja odbędzie się w dniach 27.11 – 1.12. Nie zabraknie również artystycznej części, w ramach której odbędą się warsztaty dla dzieci oraz dorosłych, a także projekcje filmów. Zapraszamy wszystkich wielbicieli przyrody i sztuki, a także tych, którym dobro naszej planety nie jest obojętne

Repertuar:

  • Film+ Sztuka+ Warsztaty+ Wykład
  • Galeria Przytyk, Sala widowiskowa
  • Dzieci, Młodzież
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt