07
Sobota
Marzec
godz. 17:00

Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej: Z rodziną dookoła świata- prezentacja

Rodzina Łopacińskich w 2014 roku wyruszyła w niezwykłą, wspólną podróż po świecie. Rodzice: Eliza oraz Wojciech zabrali swoje dzieci: Łucję i Wojtka, w trwającą rok wędrówkę, obejmującą 114 tysięcy kilometrów. Odwiedzili niemal wszystkie kontynenty, o czym opowiadają dzisiaj podczas spotkań inspirująco-motywacyjnych. Założyli także Fundację, która ma na celu propagowanie wartości rodzinnych, wspólnego z dziećmi poznawania świata i pomoc w odnalezieniu prawdziwych priorytetów w życiu. O swojej działalności mówią tak: „Podróżując wspólnie z dziećmi przypominamy o prastarym fundamencie każdego społeczeństwa, instytucji rodziny, która we współczesnych czasach spychana jest na pogranicze zainteresowania europejskich elit. Poprzez prowadzenie wykładów inspirująco – motywujących, organizację festiwali podróżniczych, wspieranie inicjatyw prorodzinnych oraz publikację książki wyprawy dookoła świata pragniemy zbliżyć ludzi do siebie i odświeżyć rodzinne relacje”.
MAMA
Eliza Łopacińska, prezes fundacji Łopacińskich Świat, otwarta na świat pomysłodawczyni wyprawy dookoła świata i festiwali podróżniczych w Toruniu i Szczecinie. Rodzinna specjalistka od Indii, buddyjskich klasztorów i medytacji ciągle poszukująca tego, co najważniejsze w życiu. W latach 2010-2013 – była trzy razy po 3 miesiące w Indiach. Postawiła nogi w 62% krajów świata i wcale nie zamierza zakończyć.
TATA
Wojciech Łopaciński, hotelarz z pasją, wykładowca uniwersytecki, szkoleniowiec branżowy, doświadczony doradca i konsultant hotelarski. W 2012 odbył podróż Singapur – Malezja – Tajlandia, czyli 7 tys. km w 3 tygodnie z plecakiem. 2010 – podróż do Indii Środkowych.
SYN
Wojtek, były szef ministrantów i przewodniczący szkolnego samorządu. Największe osiągnięcia:
2013- samodzielne dojście do Częstochowy w Pielgrzymce z Torunia
2012- brązowa odznaka GOPR
2003- ukończona (na wózku) Piesza Pielgrzymka Szczecin – Jasna Góra
CÓRKA
Łucja, niedoszła absolwentka szkoły muzycznej. Osiągnięcia:
2012 – samodzielny lot samolotem z Gdańska do Kopenhagi, w wieku 8 lat
2010 – zdobycie (percią akademicką!!!) Babiej Góry w wieku 6 lat

„Nasze wykłady inspirująco-motywacyjne to niezwykła możliwość wysłuchania historii o prawdziwym życiu. Opowiemy o tym co w nim ważne, piękne, trudne, zaskakujące. To opowieść o drzemiącej w każdym sile sprawczej, którą wystarczy tylko uruchomić, aby osiągnąć wielkie cele. Nikt jednak nie może zrobić tego za kogoś, ale my podpowiemy jak zainicjować ten proces i rozpocząć najlepszą przygodę życia.
Na przykładzie naszej rodzinnej wyprawy dookoła świata pokażemy, że realizacja nawet najbardziej skomplikowanych zadań jest możliwa pod pewnymi warunkami. Wyprawę naszego życia planowaliśmy przez 2 lata. Jako zwykli ludzie dokonaliśmy niezwykłych osiągnięć, dzięki systematycznej pracy i perfekcyjnej organizacji”.

  • Karnety na wszystkie wydarzenia w ramach Tarnogórskich Dni Podróżniczych, koszt: 55 zł, do nabycia tutaj.
  • Spotkanie+ Wykład
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt