18
Sobota
Listopad
godz. 19:00

TEATR POLSKA / Symulator / ТЕАТР

„Symulator“ to gra, która oferuje doświadczenie prawdziwego życia w wirtualnym świecie. Co takie doświadczenie może nam dać i co odebrać? Czy jest to zwykła gra i zabawa? Kiedy przestaje być już zabawą?
„Symulator“ powstał na podstawie wywiadów z uczniami szkół średnich w dwóch czeskich miastach: w Pilźnie i Plasach. Reżyser Tomsa Legierski oraz dramaturżka Petra Kosova przeprowadzili serię dyskusji z uczniami w wieku od dwunastu do szesnastu lat o tym, czego doświadczają, kiedy czują się zdradzeni, co odbierają jako niesprawiedliwość, co ich boli i co postrzegają jako przeszkody w komunikacji z dorosłymi. Spotkali się także z nauczycielami, psychologami szkolnymi i rodzicami. I wreszcie, wspólnie z polskimi aktorami, ożywili własne wspomnienia i doświadczenia oraz szukali sposobów na zrozumienie nastolatków – zarówno polskich, jak i czeskich. Dorastanie jest procesem skomplikowanym, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.
Spektakl adresowany do młodzieży i dorosłych, zrealizowany w ramach europejskiego projektu ConnectUp, dofinansownego ze środków Unii Europejskiej z programu „Kreatywna Europa”.

Koordynator: Ewa Wyskoczyl

Reżyseria: Tomsa Legierski

Białostocki Teatr Lalek

Obsada:

Łucja Grzeszczyk, Agata Stasiulewicz, Krzysztof Bitdorf, Michał Jarmoszuk, Maciej Zalewski

Inni realizatorzy:

dramaturgia: Petra Kosová
scenografia: Karel Czech
muzyka: Daniel Čámský
animacje: Martin Máj
konsultacje literackie: Marta Guśniowska

Zdjęcie przedstawia logotypy

„Симулятор” – це гра, яка пропонує досвід реального життя у віртуальному світі. Що може дати нам такий досвід і що може забрати? Чи це просто гра і забава? Коли це перестає бути забавою?
„Симулятор” заснований на інтерв’ю з учнями середніх шкіл у двох чеських містах – Пльзені та Пласі. Режисер Томса Леґерскі та драматург Петра Косова провели серію дискусій з учнями віком від дванадцяти до шістнадцяти років про те, що вони відчувають, коли їх зраджують, що вони сприймають як несправедливість, що їм боляче і що вони вважають перешкодою у спілкуванні з дорослими. Вони також зустрілися з вчителями, шкільними психологами та батьками. І, нарешті, разом з польськими акторами вони оживили власні спогади та досвід і шукали шляхи до розуміння підлітків – як польських, так і чеських. Підлітковий вік – це складний процес, як для дітей, так і для їхніх батьків.
Вистава для молоді та дорослих, створена в рамках європейського проекту ConnectUp, що співфінансується програмою Європейського Союзу „Креативна Європа”.

Режисерка Томса Лєґєрскі

Білостоцький ляльковий театр

Актори:

Люція Ґжещик, Агата Стасюлевич, Кшиштоф Бітдорф, Міхал Ярмошук, Мацей Залевський

Інші продюсери:

драматургія: Петра Косова
сценографія: Карел Чех
музика: Даніель Чамський
анімація: Мартін Май
літературна консультація: Марта Ґушньовська

  • Teatr
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 25 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt